Skip to main content

Renowacja kanalizacji bez remontu

- niezawodne rozwiązania w każdym przypadku

Renowacja pionów kanalizacyjnych – 1 pion gotowy w 1 dzień!

Bezinwazyjna renowacja kanalizacji oznacza realne oszczędności – czasu, pieniędzy i nerwów związanych z remontem i zniszczeniami wewnątrz budynku. Jak to działa? Nasze prace przebiegają w kilku etapach.

  • Inspekcja kanalizacji kamerą TV – oceniamy stan rur i skalę problemu. Inspekcję przeprowadzamy także na każdym kolejnym etapie prac, w celu kontroli jakości
  • Czyszczenie mechaniczne rur – pozbywamy się wszelkich osadów, złogów i kamienia
  • Osuszenie rur – przygotowujemy wnętrze rur do nałożenia polimerowej powłoki
  • Aplikacja polimeru ElastoFlake – pokrywamy wnętrze rur 3-milimetrową warstwą dwuskładnikowego materiału.
    Pozwala ona w 100% uszczelnić rury, zmniejszyć ich podatność na gromadzenie osadów i przywrócić bezpieczeństwo oraz drożność systemu na kolejnych 30 lat.

Stosujemy sprawdzoną metodę Relining, która pozwala przeprowadzić renowację jednego pionu kanalizacyjnego w jeden dzień roboczy.

Bezinwazyjna renowacja kanalizacji - najczęściej zadawane pytania

Tak. Wszystkie prace przeprowadzamy bez kucia ścian i demolowania pomieszczeń. Dostajemy się do rur przez wywiewkę, rewizję lub przyłącze, a nasze prace przebiegają cicho, szybko i w sposób nieuciążliwy dla użytkowników budynku. Nasze prace można prowadzić bez konieczności wyłączenia budynku z użytkowania.

Metoda Relining jest dostępna dla każdego typu rur kanalizacyjnych – żeliwnych, plastikowych, miedzianych, stalowych i betonowych. Nie ma żadnych ograniczeń, również gdy chodzi o stan techniczny pionów kanalizacyjnych.

Tak. Aplikowany polimer ElastoFlake to dwuskładnikowy materiał, który szczelnie wypełni i ustabilizuje wszelkie pęknięcia i nieszczelności w rurach. Pokryje również ich wnętrze cienką, 3-milimetrową, niezwykle śliską powłoką, która zmniejszy podatność na osadzanie się w rurach zanieczyszczeń, dzięki czemu zwiększy się ich przepustowość.

Po przeprowadzonej renowacji rury pozostaną szczelne i zapewnią odpowiednią przepustowość nawet przez ponad 30 lat. To czas podobny do tego, przez który posłużą nowe rury plastikowe!

Znacznie krócej niż tradycyjna wymiana pionów! Orientacyjnie wystarczy nam 1 dzień roboczy na wyczyszczenie i uszczelnienie jednego pionu kanalizacyjnego. Szczegółowo czas realizacji prac ustalimy, gdy poznamy warunki techniczne w budynkach, w których mają być wykonane prace.

Koszt jest znacznie niższy niż wymiana pionów. Dokładnie obliczymy go, gdy poznamy specyfikę kanalizacji, która ma być poddana renowacji przez Szott.

Tak. W ramach usług dodatkowych wykonujemy inspekcje kanalizacji kamerą TV, czyszczenie rur – żeliwnych, miedzianych, plastikowych czy stalowych – ich udrażnianie, usuwanie zatorów, a także naprawy punktowe rur przy pomocy materiału ElastoFlake. Szczegóły warto omówić z naszym doradcą.

Tak. Pozwala ograniczyć wykorzystanie nowych rur i powstawanie odpadów przy wymianie pionów. Wykorzystywane materiały są przyjazne dla środowiska naturalnego i uzyskały wszelkie wymagane certyfikaty oraz atesty.

Nie! Nakładana warstwa ma grubość zaledwie 3 mm. Jednocześnie ma ona właściwości zapobiegające osadzaniu się zanieczyszczeń wewnątrz rur. To sprawia, że pozostają one w pełni drożne przez dłuższy czas. Ponadto przed aplikacją materiału ElastoFlake dokładnie usuwamy stare warstwy zanieczyszczeń i kamienia. To gwarancja pożądanej przepustowości na lata.

Jak najbardziej! W stosowanej przez nas metodzie stare rury stanowią „stelaż” dla nowej instalacji – szczelnie wypełnione innowacyjnym polimerem rury kanalizacyjne działają jak nowe, bez obaw o pęknięcia, nieszczelności czy niedrożność!

Tak. Technologia Relining jest stosowana wyłącznie do rur kanalizacyjnych – pionów i poziomów sanitarnych, kuchennych, deszczowych.

Nasi klienci