Skip to main content

BLOG

Renowacja rur i pionów kanalizacyjnych
- to warto wiedzieć

Blog technologiczny Szott to miejsce, w którym dzielimy się z Państwem naszą ekspercką wiedzą, doświadczeniem i wskazówkami praktycznymi w zakresie renowacji kanalizacji. Przybliżamy szczegóły stosowanej przez nas bezinwazyjnej metody odnawiania rur oraz przekazujemy informacje przydatne inwestorom – takie, dzięki którym można świadomie wybrać najlepszą technologię wykonania prac oraz zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wymiana pionów w bloku - przepisy

Wymiana pionu w bloku – przepisy i regulacje

Nawet największa dbałość o instalację kanalizacyjną w budynku nie powstrzyma jej stopniowej degradacji. Dlatego co pewien czas konieczne jest przeprowadzenie poważnego remontu. Wymiana pionu w bloku to jednak skomplikowane i dość uciążliwe dla mieszkańców przedsięwzięcie. Co warto o nim wiedzieć pod kątem obowiązujących regulacji?

Stare rury żeliwne z zaawansowaną korozją

Renowacja rur żeliwnych czy wymiana – które rozwiązanie wybrać? Porównanie nakładów czasu, pracy i kosztów

Rury wodne w starszych blokach mieszkalnych często wykonane są z trwałego i wysoce odpornego żeliwa. Mimo to, po kilkudziesięciu latach eksploatacji, mają prawo zawodzić, szczególnie jeśli wcześniej nie były poddawane konserwacji. Czy jednak stare rury żeliwne zawsze trzeba wymieniać? Na czym polega renowacja rur żeliwnych i czy może się sprawdzić lepiej? Sprawdź nasze porównanie.

Bezinwazyjne uszczelnianie rur ElastoFlake – na czym polega i jak przebiega naprawa rur bez kucia w innowacyjnej fińskiej technologii?

Naprawa rur często kojarzy się z uciążliwymi i inwazyjnymi pracami oraz wysokimi kosztami. Obecnie jednak, dzięki nowoczesnym metodom, można ją przeprowadzić bez kucia czy wykonywania wykopów – oszczędzając przy tym czas i znacząco redukując koszty. Sprawdzonym i skutecznym sposobem na bezinwazyjne uszczelnianie rur jest innowacyjna fińska technologia ElastoFlake. Sprawdź, na czym polega i jak przebiegają prace z jej wykorzystaniem!

Renowacja rur kanalizacyjnych – przegląd i porównanie dostępnych metod

Rury kanalizacyjne z czasem ulegają degradacji, która zwykle prowadzi do poważnych uszkodzeń. Ich wymiana do tej pory najczęściej oznaczała konieczność przeprowadzenia uciążliwych prac i wysokie koszty. Na szczęście możliwa jest również renowacja rur kanalizacyjnych metodami nieinwazyjnymi – bez kucia ścian i demontażu istniejącego systemu kanalizacyjnego. Poznaj najpopularniejsze metody naprawy rur kanalizacyjnych i wybierz tę najlepszą.

Nasi klienci

Blog

Potrzebujesz więcej informacji o bezinwazyjnej metodzie uszczelniania rur polimerem?

Zachęcamy do zapoznania się z praktycznymi informacjami z zakresu naprawy, renowacji
i wymiany pionów kanalizacyjnych na naszym blogu.