Technologia Relining

Zamów usługę renowacji

Nasza firma oferuje renowację systemów kanalizacji technologią Relining bez konieczności wymiany rur tradycyjną metodą. Sprawdź jak łatwo i bezinwazyjnie przeprowadzić remont.

Dowiedz się więcej »

Usługi dodatkowe

Usługi dodatkowe

Usuwamy zatory, udrażniamy piony kanalizacyjne. Posiadamy sprzęt pozwalający na usunięcie przedmiotów znajdujących się wewnątrz rur, które utrudniają przepływ ścieków.

Dowiedz się więcej »

Renowacja kanalizacji, wymiana pionów oraz naprawa rur kanalizacyjnych

Renowacja kanalizacji bez remontu

Naprawa kanalizacji potrafi być bardzo kłopotliwa – trudna dostępność do infrastruktury wiąże się najczęściej z długim remontem, a wymiana rur oznacza spore koszty. Na szczęście obecnie dostępne są nowoczesne technologie, które pozwalają uniknąć wykopywania i wykuwania rur kanalizacyjnych przy możliwości całkowitej ich naprawy. Nasza firma wykorzystuje innowacyjną metodę Relining, dzięki której można szybko, skutecznie , bez brudu i hałasu przeprowadzić renowację kanalizacji.

Relining – skuteczna naprawa rur

Celem metody Relining jest renowacja rur kanalizacyjnych bez potrzeby ich odsłaniania i wymiany. Opiera się ona na natryskowej naprawie kanalizacji przy pomocy rewolucyjnego materiału ElastoFlake – polimerowej masy plastycznej, która uszczelnia wszelkie pęknięcia rur i tworzy w ich wnętrzu elastyczną powłokę, chroniącą przed dalszymi uszkodzeniami. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań i stałej kontroli podczas prac za pomocą kamery inspekcyjnej, tworzymy wewnątrz rur całkowicie szczelną powłokę z polimeru o grubości zaledwie 3 mm – jest ona odporna na działanie wilgoci i uszkodzenia, a przy tym nie zmniejsza wydajności całej infrastruktury.

Renowacja rur w każdej kanalizacji

Ogromną zaletą metody Relining jest możliwość wykorzystania jej przy naprawie rur kanalizacyjnych każdego typu. Remont z zastosowaniem materiału ElastoFlake można przeprowadzić na rurach poziomych, pionowych i przyłączach o średnicach od DN50 do DN 200 mm. Mogą to przy tym być instalacje wykonane z żeliwa, stali, miedzi, betonu czy plastiku – w każdym przypadku ElastoFlake szczelnie pokryje wnętrze rur, wypełniając dokładnie pęknięcia i innego typu uszkodzenia.

Jak przebiega naprawa rur za pomocą polimeru ElastoFlake?

Naszym głównym założeniem jest przeprowadzenie skutecznej naprawy rur kanalizacyjnych bez konieczności trudnego remontu, związanego z wykopywaniem i wykuwaniem rur czy wymianą pionów kanalizacyjnych. Nie naruszamy konstrukcji budynków, a cała praca nie zajmuje nam wiele czasu i nie wymaga wielkich przygotowań. Z tego względu jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy dla naszych klientów.

Pierwszym etapem naszych prac jest dokładne oczyszczanie rur – wykonujemy je mechanicznie, przy wykorzystaniu zaawansowanego sprzętu, a pozostałości wszelkich zanieczyszczeń spłukujemy wodą. Dzięki temu powierzchnia rur jest wygładzona, a wszelkie uszkodzenia zostają odsłonięte.

Następnie przystępujemy do osuszania rur za pomocą specjalistycznego sprzętu – jest to konieczne, aby powłoka polimeru mogła szczelnie i mocno przywrzeć do oryginalnego materiału, z jakiego wykonane są rury.

Ostatnim etapem jest nałożenie metodą natryskową polimeru ElastoFlake. Robimy to równomiernie, aby otrzymać jednolitą, bardzo szczelną warstwę materiału wewnątrz rurociągu. Polimer uzupełnia przy okazji wszystkie pęknięcia w rurach, skutecznie naprawiając kanalizację bez potrzeby wymiany jej fragmentów.

Gdzie można przeprowadzić naprawę rur metodą Relining?

Uszczelnianie rur PCV, żeliwnych, miedzianych oraz wykonanych z innych materiałów za pomocą metody Relining jest możliwe do przeprowadzenia w każdym budynku. Nie ogranicza nas materiał ani typ rur, a duża wytrzymałość stosowanego przez nas polimeru sprawia, że możemy podjąć się napraw nawet w przypadku systemów kanalizacji przemysłowej.

Wykonujemy renowację rur kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, szpitalach, zakładach przemysłowych i innych miejscach. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sprzętu i nowoczesnej technologii, możemy dostać się do każdej infrastruktury bez ryzyka jej uszkodzenia.

Zalety renowacji rur z pomocą metody Relining

Naprawa rury kanalizacyjnej nie musi wiązać się z trudnym, wymagającym remontem całej instalacji. Dzięki nowatorskiej metodzie Relining:

Ogromną zaletą stosowanej przez nas metody naprawy rur jest także możliwość wykorzystania jej w przypadku każdego typu kanalizacji. Stosowany przez nas polimer jest bardzo wytrzymały, odporny na skrajne temperatury oraz przeciążenia, dlatego może być wykorzystywany również w warunkach przemysłowych. Ponieważ metoda Relining nie wymaga bezpośredniego odsłaniania rur, możemy zająć się każdą infrastrukturą, niezależnie od jej położenia.

Sprawdzona firma z doświadczeniem

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z metodą Relining, co pozwala nam świadczyć usługi naprawy infrastruktury kanalizacyjnej na najwyższym poziomie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i najwyższej jakości materiałami, a na każdym etapie prac wspomagamy się kamerą inspekcyjną, żeby mieć pewność o poprawności wykonanego zadania. Naprawa rur kanalizacyjnych w naszym wydaniu to oszczędność czasu i pieniędzy, a także możliwość uniknięcia kłopotliwego remontu w każdym budynku.

Wybierz fińską jakość docenianą na całym świecie. Skontaktuj się ze specjalistą firmy SZOTT i zapytaj o dedykowane rozwiązania.

Wszelkie prawa zastrzeżone © SZOTT / Realizacja: Strony Internetowe CubeMatic